Prečo práve plastové

Výber okien je veľmi vážne rozhodnutie, ktoré môže ovplyvniť nie len spôsob údržby, ale aj ďalšie výdavky. Kvalitné okná vám vedia napríklad ušetriť financie a zároveň skrášliť priestory. Už nejakú dobu sa čo to hovorí o plastových oknách, no aká je pravda?

Medzi jednoznačné výhody plastových okien môžeme zaradiť odolnosť voči prírodným vplyvom, ako sú napríklad drevokazný hmyz (červotoče, mravce) alebo rôzne huby. Plast totiž nenapadnú žiadny škodcovia. Vďaka oceľovej výstuhe sa vám okno neohne ani nepokrúti. Izolačné a tepelné vlastnosti taktiež patria medzi jednoznačné výhody, hlavne v mestách a v zimných mesiacoch.

Nevýhodou kedysi bolo to, že sa kvôli prílišnej tesnosti vytvárali kondenzáty a plesne, čo je už však minulosťou vďaka profilom s mikroventiláciou. Okná tak dokážu samé odvádzať vlhkosť bez tepelných strát a bez zväčšenej zvukovej priepustnosti. Zlepšila sa aj odolnosť voči ohňu. Plast je vo všeobecnosti horľavý materiál, ale dnešné plastové okná zodpovedajú požiarnej ochrane a sú neľahko horľavé. V počiatkoch horenia sa „samé zahasia“, pretože tesnosť okien zapríčiňuje nedostatok kyslíka a vďaka tomu sa nepodporí ďalšie horenie. V minulosti sa povrávalo, že plastové okná pôsobia príliš umelo. V súčasnosti je však možné vybrať si aj obojstranné imitácie dreva ako zlatý dub, orech, mahagón a iné.

Nechajte si poradiť. Skúsený odborník vám určite rád odpovie na akékoľvek otázky. Samozrejme, koľko ľudí, toľko chutí a výber ostáva vždy len na vás.

Prezentačné foto: www.lushome.com

Prečo práve plastové

Okná plné farieb

Okná plné farieb

Plastové okná sú na Slovensku veľmi obľúbené. Nie je sa ani čomu čudovať, veď predstavujú ideálne spojenie praktickej stránky a tej vizuálnej. Už dávno nemusia byť plastové okná len biele. V súčasnej dobe, tak ako narastajú nároky zákazníkov,…

Starostlivosť o rámy je tiež dôležitá

Starostlivosť o rámy je tiež dôležitá

Máte zaprášené a zožltnuté rámy a neviete ako na nich? My vám dáme pár rád ako sa efektívne o ne starať.

Ako využiť staré okno

Ako využiť staré okno

Dali ste si vymeniť okná a teraz neviete, čo s tými starými? Nemusíte ich vyhadzovať. Prinášame vám inšpiráciu... Vyrobte si z okna tabuľu kde môžete nechávať zaľúbené odkazy.

Ako bývať vo väčšom

Ako bývať vo väčšom

Malý priestor dokáže opticky zväčšiť aj obyčajné okno. Ak momentálne uvažujete aké okno si vybrať, volte vysoké a úzke okná, najlepšie siahajúce od stropu až po zem.

Meníme okná aj v zime

Meníme okná aj v zime

Chystáte sa na výmenu okien, ale odrádza vás blížiaca sa zima? Je pravda, že sezóna je už preč, ale výmenu neodkladajte na jar.

Naturálny dizajn je trendy!

Naturálny dizajn je trendy!

V súčasnej dobe je prírodný vzhľad čoraz populárnejší. Tento trend sa odzrkadlil už aj v úprave domácností. Nie je problém nájsť nábytok, či doplnky z prírodných materiálov alebo aspoň v naturálnom tradičnom štýle. Napríklad aj váš luster…

Prečo práve plastové

Prečo práve plastové

Výber okien je veľmi vážne rozhodnutie, ktoré môže ovplyvniť nie len spôsob údržby, ale aj ďalšie výdavky. Kvalitné okná vám vedia napríklad ušetriť financie a zároveň skrášliť priestory. Už nejakú dobu sa čo to hovorí o plastových oknách,…